5 maja 2024

Minister Joanna Kluzik-Rostkowska z wizytą w Mińsku Maz.

Zamieścił: Prezes Oddzialu Data publikacji: 27 maja 2014

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim 20 maja 2014 r. odbyła się konferencja poświęcona szkolnictwu zawodowemu. Gospodarz spotkania starosta miński Jan Tarczyński powitał przybyłych gości m.in. minister MEN Joannę Kluzik-Rostkowską, wojewodę Jacka Kozłowskiego i mazowieckiego kuratora oświaty Karola Semika. Ograniczony czas wizyty nie sprzyjał dokładnemu omówieniu tematyki konferencji. Zabrakło też czasu na głębszą dyskusje nt. problemów nurtujących oświatę. Za ważny należy uznać głos dyr. Małgorzaty Beczek z ZSZ nr 1 w Mińsku Maz., która wykazała w oparciu o przepisy, iż czas pracy nauczyciela wynosi tygodniowo 72 godziny. Prezes Oddziału ZNP Stanisław Mejszutowicz zwrócił uwagę na narzucanie samorządom dodatkowych zadań edukacyjnych bez wystarczającego pokrycia finansowego. Konferencję zakończyło zwiedzanie szkoły po której oprowadzał  jej dyrektor Tomasz Płochocki.